Maya Ekstraktı Nedir?

Ana Sayfa/ Bilgi Bankası/ Maya Ekstraktı Nedir?/

Geri Dön

Maya Esktraktı

 


Maya’nın Ekmek üretiminin temel hammaddesi olduğu yaygın olarak bilinir. Ancak Gıda üreticileri tarafından yaygın olarak kullanılmasına rağmen Maya Ekstraktının tüketiciler tarafından bilinirliği düşüktür. Yaygın olarak Bulyon, çorba, baharat ve Ürünlerinde kullanılır

 

Maya Ekstraktı bir doğal bir içeriktir, Katkı maddesi değildir Maya Ekstraktı %100 doğal bir üründür. Zengin bir protein içeriğine sahipken aroma arttırıcı ve dengeleyici bir özelliği vardır. Aroma geliştirici diğer ürünlerle karşılaştırılamaz , Çünkü diğer aroma geliştiricliler belli bir aromayı arttırmaya yönelik etki sağlarken , Maya ekstraktı genel bir aroma geliştirici etki sağlar.

 

Ayrıca Maya ekstraktı Gıda Katkı maddesi olarak tanımlanmaz ve E kodu yoktur. Çıkış noktası Maya olmasına Karşın Çok farklı özelliklere Sahiptir.

 

Maya Ekstraktı Ekmek üretiminde kullanılan mayadan üretilir. Benzer bir kompozisyona sahip olmasına karşın farklı bir kullanım amacı vardır. Maya Ekstraktı üretmek için Mayadaki protein hücreleri küçük protein parçalarına ayrılır, Bu Protein karışımı Maya Ekstraktına eşsiz tat geliştirme özelliği katar.

 Türkiye'nin ilk ve Tek Maya Ekstraktı Üreticisi "Levex" Vankim ve Schwarp işbirliğiyle 2013 yılında kurulmuştur.Web sitemiz için lütfen tıklayınız

 

 www.levex.com.tr

Ekteki Dosyalar

# # # #